WYSZUKIWANIE NA STRONIE

Riccardo Daniel: biografia, ciekawe fakty

Daniel Riccardo odnosi się do najbardziej utalentowanychzawodnicy we współczesnej "Formule 1". Jest bardzo uroczą i pozytywną osobą. Jego symboliczny uśmiech stał się już jego wizytówką. W drodze jest bezkompromisowym rywalem, który zawsze stara się być pierwszy. Nawet w trudnych wyścigach, gdy samochód nie jest zbyt konkurencyjny, Riccardo nie poddaje się i próbuje wycisnąć maksimum z samochodu.

Wczesna kariera

A przyszły sportowiec rozpoczął swoją karierę wAustralia. Już we wczesnym dzieciństwie zaczął interesować się wyścigami. Ale to nie było jego jedyne hobby. Daniel bardzo lubił futbol australijski. Mógłby nawet zacząć robić to profesjonalnie. Ale nadal preferowane wyścigi.

Riccardo Daniel

Jak każdy zawodnik, Riccardo zaczynał od kartingu. Wielokrotnie stał się mistrzem Australii.

Idąc do "Formuły"

W mistrzostwach "Formula-BMW" miał miejsce debiutRiccardo. Daniel wygrał grand, aby wziąć udział w wyścigach tej serii. Spędził w sezonie 19 wyścigów, z których wygrał dwa, a także 12 razy stanął na podium. To pozwoliło Ricardo zająć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, co dało mu prawo do występu w finale "Formuły BMW". Udało się zająć piąte miejsce. Sukcesy Daniela zostały nagrodzone medalem.

Za rok zawodnik przechodzi w "Формулу-Рено" gdziebierze udział w serialu włoskim i europejskim. Przemówienia ewoluowały na różne sposoby. Jeśli we włoskim Danielu spędził 14 wyścigów i raz stanął na podium, to w Europie brał udział tylko w 4 wyścigach, w których nie zdobył punktów. Rok 2008 był znacznie bardziej udany dla Riccarda. Daniel świętował mistrzostwo w zachodnioeuropejskiej "Formule Renault", a także zajął drugie miejsce w mistrzostwach Europy. W tym samym roku sportowiec odbył trzy wyścigi w "Formule-3". W następnym sezonie kierowca grał w zespole Carlin Motorsport. Daniel spędził rok w brytyjskiej "Formule 3" i bardzo skutecznie. W każdym wyścigu jeźdźca udało się dostać na podium. Skończył siedem razy jako pierwszy, a 13 w pierwszej trójce.

Sezon debiutowy w "Formule 1"

Dzięki jego sukcesowi kierowca został zauważony przez Red Bull Racing, który pozwolił mu udać się do Jerez, aby wziąć udział w testach wśród młodych pilotów.

Daniel Riccardo

Kontynuuje wyścig w "Formule Renault",ale ma szansę zostać pilotem testowym Red Bulla, a także Scuderia Toro Rosso. W 2011 roku Riccardo nadal występuje w serii Renault. Jest także zaproszony do udziału w piątkowych wyścigach dla zespołu Toro Rosso. Daniel debiutuje w "Formule 1". W połowie sezonu podpisuje kontrakt z HRT Team i swój pierwszy wyścig na Grand Prix Wielkiej Brytanii. W następnym sezonie Riccardo przenosi się do Toro Rosso, gdzie zostaje głównym pilotem. Ale kierowca nie miał konkurencyjnego samochodu.

Przemówienia dla Red Bulla

W 2013 r. Inny australijski zawodnik MarkWebber opuszcza Red Bull, Riccardo zajmuje jego miejsce. Daniel bardzo skutecznie rozpoczyna sezon. Już w debiutanckim wyścigu o nowy zespół udaje mu się dojść do mety jako drugi. Ale radość została przyćmiona przez dyskwalifikację z powodu naruszenia przepisów. Ale ten wyścig pokazał, że od sportowca już w tym sezonie można spodziewać się poważnych rezultatów. W sezonie Riccardo wygrał trzy zwycięstwa. To on był głównym rywalem dominującej ekipy Mercedesa. Kolega z drużyny Daniela był wielokrotnym mistrzem świata Sebastianem Vettelem. Ale to Riccardo zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Pod koniec sezonu Vettel opuścił zespół, a nowym partnerem był Daniel Daniil Kvyat.

Formuła wyścigów samochodowych Daniela Riccardo

Przez cały następny sezon Mercedes kontynuowałdominują, ale Red Bull nie może już z nimi konkurować. Głównym rywalem zawodników Mercedesa był Sebastian Vettel, który zaczął rywalizować o "Ferrari". W sezonie Red Bull nie był zbyt udany.

Podczas gdy perspektywy na następny sezon nie są zachęcająceRiccardo. Daniel mówi, że prawie niemożliwe będzie podejście do poziomu Mercedesa. Podkreśla jednak, że w 2017 roku, kiedy zmiany w przepisach będą możliwe, jego drużyna może mieć poważne szanse powodzenia.

Ciekawe fakty z życia jeźdźca

Jednym z najbardziej decydujących w wyścigu jestDaniel Riccardo. "Formuła 1" lubi pilotów, którzy nie boją się podejmować ryzyka. Ale poza wyścigami sportowiec prowadzi dość spokojny tryb życia. Nie pisze się o nim w żółtej prasie, nie widać go w skandalach, a odniesienia w mediach najczęściej kojarzą się z jego działalnością zawodową. Daniel Riccardo mówi, że główną lekcję życia otrzymał w wieku 14 lat, kiedy w wyścigu odłożył bieg na ostatnie okrążenie. W rezultacie nie mógł pokonać przeciwnika i doszedł do mety jako drugi. Teraz wie, że nigdy nie należy ciągnąć do końca.

Nie najważniejsze w jego życiu były wyścigi,"Formuła". Daniel Riccardo mówi, że najważniejsze jest szczęście. Umowa z jeźdźcem wygasa z końcem 2016 r. W każdym razie Daniel chce pozostać w sportach motorowych, nawet jeśli nie w "Formule 1". Riccardo nie wyklucza kontynuowania kariery w wyścigach innych serii.

Daniel Riccardo Formuła 1

Być może o oczekiwaniach Daniela Riccardonastępny sezon zostanie potwierdzony. Ale w każdym razie będzie walczył w każdym wyścigu na każdym kroku, spróbuje wycisnąć z samochodu maksimum. "Formuła-1" często przedstawia niespodzianki. Nigdy nie wiadomo, kto wygra. Być może w nadchodzącym sezonie fani będą mogli zobaczyć na cokole australijskiego zawodnika Daniela Riccarda więcej niż jeden raz.